Zebrali dużo. Gdyby nie strajk nauczycieli... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Skutek uboczny strajku nauczycieli. Łącznie kilka milionów zebrano już na bielskie hospicjum. W tym roku spodziewano się wyższej kwoty. Nie została uzyskana z powodu pozornie oderwanego od sprawy.

Pola nadziei

Ponad 182 tys. zł zgromadziły w tym roku 62 szkoły i placówki z Podbeskidzia oraz trzy salwatoriańskie parafie w USA, które w ramach 15. edycji programu „Pola Nadziei” zbierały na rzecz działającego w Bielsku-Białej hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II. Placówki uzbierały około 60 tys. złotych mniej niż rok wcześniej, gdyż ze względu na strajk nauczycieli nie zorganizowano większości zbiórek publicznych – wytłumaczyła podczas spotkania podsumowującego akcję Grażyna Chorąży z Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego.

Finał kolejnej edycji programu „Pola Nadziei” był okazją do spotkania się reprezentantów wszystkich szkół uczestniczących w akcji, a także samorządowców i duchownych z Kościoła katolickiego i luterańskiego. Wspólnie modlono się 17 czerwca podczas nabożeństwa słowa Bożego w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. 

Jak poinformowała prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży, w kończącym się roku szkolnym 2018/2019 szkoły uzbierały i przekazały na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej ponad 182 tys., organizując kiermasze, koncerty, przedstawienia, sprzedając ciasta i własnoręcznie wykonane drobiazgi. Zebrana kwota wspomoże codzienną działalność hospicjum: zapewni chorym opiekę lekarską, usługi pielęgniarskie, rehabilitację przyłóżkową i pomoc psychologiczną dla chorego i jego rodziny.

Ponad 7 tys. dolarów zebrano w trzech polskich parafiach w USA prowadzonych przez księży salwatorianów. Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu Barbary i Janusza Pieczuro ze stanu New Jersey, którzy niedawno po raz pierwszy przyjechali zobaczyć hospicjum.

W sumie, podczas wszystkich 15 edycji kampanii, uczniowie zebrali 2 mln 627 tys. złotych.

Podsumowanie „Pól Nadziei 2019” było również okazją do wręczenia dyplomów dla szkół i placówek za szczególną pomoc dla hospicjum.

Budowę bielskiego hospicjum zainicjowało Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne przy bielskiej parafii księży salwatorianów. W październiku 2016 roku hospicjum rozpoczęło swoją działalność. W całej historii placówki przyjęto tu dotąd 363 pacjentów, z czego 294 odeszło.

Udostępnij

3
+2
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę