Zmarł twórca naszych rzeźb i pomników - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To kolejna w ostatnich dniach smutna informacja.

Handerek

Jak poinformował Związek Polskich Artystów Plastyków (ZPAP) Okręg Bielsko-Biała, wczoraj (3 kwietnia br.) zmarł rzeźbiarz Mieczysław Hańderek, znany przede wszystkim jako autor niewielkich rzeźb, wpisanych w pejzaż Bielska-Białej, jak fontanna na Placu Chrobrego, filuterny diabełek w murze zamkowym czy rzeźba obok Domu Muzyki.
Urodził się 10 grudnia 1930 roku w Bielsku-Białej. Był Absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom uzyskał w 1962 roku, w pracowni prof. Konrada Srzednickiego.
Do ZPAP należał od 1962 roku.  Obok rzeźbiarstwa działał również jako malarz i grafik. Był autorem wielu zrealizowanych projektów rzeźbiarskich, m.in. pomników związanych z wojną obronną w 1939 roku – w Wiśle - (Pomnik Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny), Żabnicy (Pomnik Pomordowanych Partyzantów) i Rajsku.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę