WOT będzie ćwiczył w górach? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pojawia się coraz więcej informacji na temat nowych oddziałów Wojsk Obrony Terytorialnej. To nie tylko zbiórki i musztra.

WOT

Niedawno pisaliśmy o naborze do Wojsk Obrony Terytorialnej. Na obszarze śląskim ma powstać 13. Brygada Obrony Terytorialnej. Jej dowódcą został płk. Tomasz Białas, wcześniej związany z Jednostką Wojskową Komandosów w Lublińcu. Dowództwo brygady będzie oczywiście mieć siedzibę w Katowicach. Bataliony lekkiej piechoty mają stacjonować w Gliwicach, Kuźni Raciborskiej, w okolicach Częstochowy i w Cieszynie. Docelowo 13. brygada ma liczyć 3 tys. członków.

Zaawansowane zajęcia terenowe

To wszystko było wiadomo już wcześniej. Pojawiły się jednak szersze informacje. Jak podała „Gazeta Wyborcza”, wojska te mają się też specjalizować. Żołnierze kompanii cieszyńskiej będą przyuczani do walki w górach - Beskidach, kompanie z Gliwic i Częstochowy natomiast w mieście. Te specjalistyczne zajęcia mają się zacząć w drugim roku szkoleń.
Gazeta przypomina, że najwcześniej szybkiego tworzenia struktur WOT w woj. śląskim domagał się poseł Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Andzel. Taką konieczność motywował występowaniem na Śląsku – uwaga – opcji proniemieckiej.

Udostępnij

7
-3
10
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę