Przeciw cenzurze w internecie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Libertarianie Podbeskidzie i Stowarzyszenie Libertariańskie uważają, że sprawa jest poważniejsza niż ACTA. Organizują w Bielsku-Białej protest przeciwko cenzurze w internecie. 

Cenzura w necie

Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego przyjęła w środę projekt nowego prawa: Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady Europy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym.

"Kolejne ważne głosowanie 4 lipca, tak więc teraz jest najwyższy czas na masowe protesty! Tego samego dnia, w piątkowe popołudnie, w wielu miastach Polski, także i u nas, chcemy stanowczo skarcić polityków mieniących się naszymi reprezentantami, żeby zmienili kierunek swojego działania i nie podnosili ręki na naszą wolność, zwłaszcza wolność słowa!  
Unia Europejska planuje ustanowić tzw. podatek od linków, obowiązek dla portali internetowych samodzielnego (nie tylko, jak dotychczas, na skutek zgłoszenia) identyfikowania treści publikowanych przez ich użytkowników, które (potencjalnie) naruszają prawa autorskie, i ich usuwania, a także możliwość zmiany przez organy państw członkowskich zapisanego w umowie wynagrodzenia dla twórcy od podmiotu czerpiącego korzyści z dzieła. Są to rozwiązania godzące w wolność słowa, utrudniające życie użytkownikom, twórcom i mniejszym mediom, faworyzujące koncerny medialne i organizacje zbiorowego zarządzania prawami „własności intelektualnej” oraz zmniejszające pewność obrotu gospodarczego." - przekazało Stowarzyszenie Libertarianie Podbeskidzie.

Protest odbędzie się w piątek 29 czerwca w godz. 18.30 - 19.30 na pl. B. Chrobrego w Bielsku-Białej.

Udostępnij

3
+3
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę