Upamiętnili zasłużonego bielszczanina - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Na ścianie budynku Centrum Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej, uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową zasłużonego działacza z Bielska-Białej.

Cozac

Honoruje ona Tadeusza Cozaca - założyciela i wieloletniego prezesa Koła Terenowego Towarzystwa im. św. Brata Alberta, które prowadzi bardzo szeroką działalność na rzecz ubogich.

Z myślą o ubogich

 Tadeusz Cozac od połowy lat 70’ XX w. działał jako wolontariusz i angażował się w działalność na rzecz mieszkańców naszego miasta.  Wspólnie z dyrekcją Bielskiego Centrum Kultury organizował imprezy dla dzieci specjalnej troski oraz dzieci biednych - przygotowując program artystyczny oraz upominki i paczki. Był także organizatorem „Wigilii” dla osób biednych i samotnych. Był przykładem lidera, który potrafił wokół działań na rzecz potrzebujących zgromadzić wielu ludzi: sponsorów, przedstawicieli władz samorządu gminnego i administracji rządowej. W 2006 roku z rąk biskupa bielsko-żywieckiego Tadeusza Rakoczego otrzymał papieski medal „Pro Ecclesia et Pontifice”. Uchwałą Rady Miejskiej Bielska-Białej z dnia 13 kwietnia 1999 r. został wpisany do "Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej". Tadeusz Cozac zmarł 4 sierpnia 2015 r. Miał 83 lata.

Udostępnij

1
0
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę