Na "żwirowni" w maju bez legalnego wędkowania - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ostatnim czasie Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego otrzymywała bardzo dużo telefonów od zdezorientowanych wędkarzy, odnośnie granic dotyczących wyłączonego z wędkowania odcinka rzeki Soły, ze względu na odbywające się tam naturalne tarlisko wielu gatunków ryb.

zwirownia regul

 W to miejscu co roku przybywali tłumnie amatorzy rybiego mięsa "szarpiąc" ryby w czasie ich naturalnego rozrodu.

"Biorąc pod uwagę powyższe, teren jest przez Nas szczególnie pilnowany co roku. Już w tym roku, ujawniliśmy tam sporo osób łamiących przepisy głownie nieświadomie, ze względu na skomplikowany zapis w zezwoleniu, mówiący o zakazie wędkowania w tym miejscu, co kończyło się głównie upomnieniami. A przepis w oryginale brzmi następująco: W Obwodzie rybackim nr 2 rzeki Soły wprowadza się zakaz połowu ryb od mostu drogowego w ciągu obwodnicy Żywca wzdłuż torów kolejowych, terenu starej żwirowni (Pod modrzewiami) wzdłuż drogi technologicznej wchodzącej do koryta rzeki Soły w okresie od 01-marca do 31-maja.

Obszar ten stanowi naturalne tarlisko ryb. Rzeczywiście można się w nim pogubić, ale to niczyja wina, po prostu nie ma na tym odcinku punktów odniesienia. Toteż biorąc pod uwagę dobro wędkarzy i troskę, aby nie narażali się na konsekwencję i nieprzyjemności postanowiliśmy umieścić znaki informacyjne o zakazie połowu. Sprawę skonsultowaliśmy z przedstawicielem użytkownika rybackiego czyli ZO Bielsko-Biała. I teraz miejsce z zakazem połowu stało się jasne do zrozumienia, nie wolno łowić od mostu do znaku, plus "pod modrzewiami' i prawa strona, czyli tzw. stawik. Nie zależy Nam na karaniu wędkarzy, tylko na ochronie naturalnego tarliska, dlatego prosimy o uszanowanie znaków.

Drodzy wędkarze, My wiemy gdzie nie wolno łowić, znaki mają służyć przede wszystkim Wam. Tym bardziej, że poświęciliśmy połowę niedzieli nosząc narzędzia i beton w workach po 25 kg 2 kilometry w jedną stronę, gdyż nie ma tam możliwości dojazdu samochodem. Cały koszt ok 500 złotych pokryliśmy z własnej kieszeni, po to aby od dziś było jasne dla Was gdzie można wędkować i abyście mogli w spokoju oddać się swojemu najpiękniejszemu hobby na świecie bez strachu o narażenie się na nieprzyjemności." - informują członkowie SSR Powiatu Żywieckiego. 

Udostępnij

3
+1
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę